Afyonkarahisar 2.Frig Fotofest Festivali Düzenlendi

Afyonkarahisar 2.Frig Fotofest Festivali Düzenlendi. 

Afyonkarahisar Valiliği ile Ticaret ve Sanayi Odası nın desteklediği 3 ülke ile 47 şehirden 650 fotoğraf meraklısının katıldığı 2. Uluslararası Frig Fotofest Festivali yoğun ilgi gördü. 

Vali Mustafa Tutulmaz, Millet Hamamı,ndaki festivalle ilgili yaptığı açıklamada, kentin Spor, Kültür, Termal gibi konularda büyük değerlere sahip olduğunu söyledi. Bu değerlerin tanıtılması için yapılan kültürel etkinliklere destek verdiklerini belirten Tutulmaz, festival kapsamında çekilen fotoğrafların kente değer katacağını dile getirdi. 

Geçen yıl yapılan etkinliğe 350 kişilik bir katılımın olduğuna değinen tutulmaz; fotoğraf sadece deklanşöre basıldığında ortaya çıkan bir görüntü değil dedi. Fotoğraf çok etkili bir iletişim aracı. Bu fotoğraflarla şehrimize olan ilgiyi arttırmayı hedefliyoruz. Tarihi ve kültürel güzellikleri  ve doğal güzelliklerimiz fotoğraflayarak tarihe bir not düşmüş olacağız. Afyon Frig Fotoğraf Derneği ve düzenleme komitesi başkanı Murat Özçelik,de festivale geniş bir katılım olduğunu vurguladı.