Arazisini İzlemek İçin 360 Derece Dönen Ev İnşaa Etti

Erzincan ilinde yaşayan Yavuz Peker arazilerini gören tepeye 360 derece dönen ev inşa etti. Kemah ilçesine bağlı Özdamar köyümde doğan ve 12 yaşındayken çalışmak için İstanbul,a gelen Peker uzun yıllar mekanik ve metal sektöründe çalıştıktan sonra reklam ajansı kurdu.

Yaklaşık 10 yıl önce köyüne dönen Peker,  satın aldığı arazide tarımla uğraşmaya başladı. Ceviz üreticiliği de yapan Yavuz Peker arazilerini izlemek için ilginç bir yola başvurdu. Yıllarca çalıştığı mekanik ve metal sektöründeki deneyimiyle Peker arazilerini gören tepeye 360 derece dönen bir ev inşa etmek için proje hazırladı. 

Tek bilye üzerinde ve elektrik motoru sayesinde ayarlanan hızda dönüşü tamamlayan 70 ton ağırlığındaki evi İstanbul da inşa eden Yavuz Peker parçalar halinde kamyonlarla köye getirip monte etti. Mutfağı, misafir odası, şöminesi bulunan ve 300 bin liraya ye mal olan evi 3 ayda bitirdiğini anlatan Peker bahçelerimizin birbirinden kopuk olması nedeniyle arazimin en yüksek noktasına bir keyif evi, çalışma evi düşündüm. Döndüğü zaman bütün bahçeleri görme olanağım var. Ev 360 derecelik dönüşünü bir saatte tamamlıyor diye konuştu.