Emlak Sitesinde etkili İlan nasıl yayınlanır

İlanın Fotoğraflı veya video eklenmiş olması

Emlak İlan Sitesinde Etkili İlan Yayınlamak için ilk ve en önemli adımı ilanınıza koyacağınız fotoğraflardır.İstatistiklere göre Emlak arayanların çok önemli bölümü ilk izlenimini fotoğraflara bakarak oluşturur. Bu yüzden ilanınızın gerçek fotoğraflarla varsa videosu ile yayınlamak ilanınızın seçiciliğini arttıracak en önemli etkendir. Alıcı Boya veya tadilat gerekliliği gibi konularda fotoğraflar sayesinde fikir sahibi olabilecektir.

Fotoğrafların kaliteli olması, her odanın, mutfak, banyo, bahçe, balkon varsa özel bölüm hatta sokak görüntüleri, dışarıdan görünüşü gibi fotoğraflarla ilanınızın zenginleştirilmesi çok faydalı olacaktır.

İlanınızda özellikleri doğru belirtin.

Etkili İlan Yayınlamak için Yanlış yanıltıcı, ilanınızı inceleyenlerin kafasını karıştıracak bilgiler vermeyin. Emlak alımı peç çok insanın belki de hayatında bir kez yapacağı bir alımdır. Ne kadar zor karar verilebileceğini unutmayarak ilanınızı oluşturun. 

İlanınızdaki işyeri ve evin adresi açık olmalı.

Etkili İlan Yayınlamak için bir önemli unsuruda doğru bilgidir.Gayrimenkul Satıcıların pek çoğu özellikle başkası adına satış yapılıyorsa; Asıl Gayrimenkul sahibine ulaşır ve komisyonsuz olarak alım yapmaya çalışacağı duygusuyla adresleri yanlış veya eksik beyan etmektedir. Zaman zaman bunun gerçekleştiği herkesin bildiği bir gerçektir. Fakat her şeye rağmen ilanınızın gerçek yerinin belirtilmesi alıcının konum açısından da değerlendirme yapabilmesini, başka koşulları da daha sağlıklı değerlendirmesine imkan verecektir. (Okula Yakınlık, Servise Binme Noktası, Durak gibi). Hele bu bir ticari satılık veya kiralıksa; bulunduğu adresin doğruluğu alıcının (müşterilerinin ulaşımı açısından) çok daha önemli olacaktır.

Metrekareleri doğru verin.

Satışın daha kolay olacağı düşüncesi ile metrekareleri normal ölçülerinin dışında belirtmeyin. Alıcının belirtilen metrekarenin altında çıkması alıcı için bir güvensizlik duygusu yaratabilir. Hem müşterinin hem kendi vaktinizin boşa gitmemesi için doğru metrekareleri vermek önemlidir.

Gayrimenkulün, Alıcıyı mutlu edecek, alım kararına etki edebilecek Ekstra özellikleri belirtmeyi unutmayın. 

İlanlarınızda Ortak Kullanım alanları, sosyal alanlar, çocuk oyun alanı, kamelya, kapalı otopark, yüzme havuzu, merkeze yakınlık, ısıtma vb pek çok belirtebileceğiniz özellikleri yazmayı unutmayın. 

İlanlarınızı Büyük Harflerle yazmayın. 

Emlak Danışmanları zaman darlığı, klavyeden yazma kolaylığı veya alışkanlıkları nedeniyle tüm ilanlarını büyük harflerle oluşturma eğilimindeler. Oysa Bu ilanınızın sıradanlaşmasına neden olmaktadır. Tüm İlanınızı büyük harflerle yazmamanızı tavsiye deriz. En çok tavsiye edebileceğimiz yazım şekli biraz zor olsa da kelimelerin ilk harflerinin büyük olmasıdır. Aynı zamanda Tamamının Büyük Harflerle yazılması Arama motorlarında negatif etki edebilir.

İlanınızda alım talebi, ön görüşme için arayanlara görüşme zamanı yazın. 

İlanınızı yayınladınız, görüşme talebi bekliyorsunuz? İş yoğunluğunuz, izin günleriniz veya müsait olmayacağınız zamanlar olabilir. Siz bu zamanları bilirsiniz. İlanınızda şu saatler arası, şu günlerde şeklinde görüşmeyi talep ettiğiniz zamanları yazabilirsiniz. Hem gereksiz görüşmelerden kurtulmuş hem de gerçek alıcılara ulaşma şansınızı artırmış olursunuz.

İlanınıza gerçek ama ilgi çekici bir başlık kullanın.

Bir ilan sitesinde birden fazla ilan yayınlıyor olabilirsiniz. Her ilanın muhakkak farklı bir niteliği olacaktır. Farklı ve ilgi çekici başlıklar yazın. Masrafsız, Bakımı Yeni Yapılmış, İş yerleri için Büyük Tırların girebildiği gibi ilanların arasından sıyrılmanızı sağlayacak başlıklar oluşturabilirsiniz. 

Doğru Fiyat verin. 

Belkide listedeki en önemli madde bu olacaktır. İlanınızı bir piyasa araştırması yaptıktan sonra doğru fiyatlayın, ilanınızda gerçek fiyatı isteyin. Krediye Uygunluk varsa ve ödeme opsiyonlarınızı muhakkak yazın.

Aynı ilanı 1000 Tl Düşürüp defalarca yayınlamayın. 

İlanım ne kadar çok görünürse o kadar iyi deyip ilanınızın klonlarını fiyatını bir miktar düşürüp yayınlamak isteyebilirsiniz. Fakat bu ilanları araştırma yapan dikkatli kişiler fark edecektir. Daha öncede söylediğimiz gibi güven emlak alımı için en önemli unsurdur. Alıcı adaylarınızda güvensizlik yaratmayın. 

Vitrinlikemlak.com Pazarlama Ekibi