Eskişehir Beton Yolları Örnek Oldu

Eskişehir Beton Yolları Örnek Oldu, 13-14 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen 1. Beton Yollar Kongresi’ne sunum yapman tek belediye oldu.

Eskişehir Beton Yolları Örnek Oldu. Özellikle kırsalda hayata geçirdiği beton yol çalışmaları ile birçok kuruma örnek olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 13-14 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen 1. Beton Yollar Kongresi’ne sunum yapmak üzere davet edilen tek belediye oldu.

Eskişehir Beton Yol

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği ve Kısa adı EUPAVE olan Avrupa Beton Kaplamalar Birliği ortaklığıyla düzenlenecek olan 1. Beton Yollar Kongresi’ne yurt dışından da birçok kurum, kuruluş ve kişi katılırken, kongrede Türkiye’deki belediyelerden yalnızca Eskişehir Büyükşehir Belediyesi katılımcılara sunum yapacak.

Yol Yapım Bakın ve Onarım Dairesi Başkanlığı yetkilileri kongrenin 3. oturumunda bugüne kadar gerçekleştirilen beton yol örnekleri ile ilgili geniş bir sunum yaptılar.

Beton yolların asfalt yollara göre daha uzun ömürlü ve daha ekonomik olduğunu ifade eden yetkililer, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle kent merkezi dışında kalan kırsal yollarda beton yolun tercih edilmeye devam edileceğini belirttiler.

Türkiye’nin çeşitli kentlerinde denenen ve başarılı sonuçlar alınan ‘Beton Yol’ uygulamasına geçtiğimiz yıl İnönü’den başlayan Büyükşehir Belediyesi, kırsalda çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Sıcak asfaltın yarı maliyetine yapılan ve çok daha uzun ömürlü olan beton yol çalışmalarında iş gücünden de tasarruf sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Han-Seyitgazi arasında kalan Cevizli-Bardakçı-Hankaraağaç-Gökçekuyu Mahallelerini kapsayan 30 kilometrelik yolda çalışmalarını tamamladı. 

Eskişehir Beton Yol

Çalışmaların tamamlandığı gün Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileri çalışmaları yerinde inceleyerek, yolu vatandaşlar için güvenli ve konforlu bir hale getiren personele teşekkür ettiler.

Başkan Büyükerşen’in talimatıyla çalışmaların kısa sürede tamamlandığını ifade eden Uğur Tepe, “Tüm Seyitgazili hemşehrilerim adına Sayın Hocamız Yılmaz Büyükerşen’e şükranlarımı sunuyorum. Yolun yapım çalışmalarını sürekli olarak yakından takip ettik. Ekiplerimiz büyük bir özveriyle çalıştılar onlara da ayrıca çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte iş birliği içerisinde çalışarak ilçemizde çok daha güzel hizmetlere imza atacağız.” dedi.