Prefabrik ve Konteyner Evlere Talep Artıyor

Prefabrik ve Konteyner Evlere Talep Artıyor.

Prefabrik ve Konteyner Evler Yaz aylarının yaklaşması, yaz aylarını daha serin yaylalarda geçirmek isteyenler, toprakla uğraşmak ve hobi bahçesi oluşturmak isteyenlerin talep ettikleri bir ürün haline geldi. 

Prefabrik ve Konteyner Evler Kolay Taşınabilme, kolay kurulum ve ekonomik fiyatları ile yoğun ilgi görmekte. Özellikle İnşaat firmalarının şantiyelerinin tamamlanması ile yerinde satışları yapılan konteyner evler kamyon veya tır vasıtası ile kolayca nakil edilebiliyor. 

İçine Elektrik Tesisatı ,Su tesisatı, Lavabo, Tuvalet gibi bölümler kolayca ilave edilebiliyor. 

Prefabrik ve Konteyner evler başlı başına bir yaşam tarzıdır. Prefabrik yapan firmalar gerekli iklim şartlarını, ısı ve statik hesaplarını doğru yere ve bölgeye göre yaptıklarında ortaya güzel bir iş çıkarmaktadırlar. 

Prefabrik evlerin, betonarme evlere kıyasla ömrünün kısa olduğu düşünülmektedir. Betonarme yapılar yüzlerce yıl boyunca kullanılabilir olsa da prefabrik evler elli yıl ile yetmiş yıl arası bir ömre sahiptir. Fakat elli yıl bile prefabrik evler için çok iyi bir ömür süresidir. Ömrünün sona ermesi durumunda yenisini yaptırmak, betonarme yapının tamir masrafları ile aynı fiyata denk gelmektedir.

Prefabrik evlerin şiddetli rüzgarlara karşı dayanıklılığı betonarme yapılara kıyasla biraz daha güç oluyor. Prefabrik evler monteli parçalardan oluştuğu için rüzgar hesaba katılmalı. Bu yüzden aşırı fırtına yaşanan bölgelerde prefabrik evlerin kullanılması tavsiye edilmiyor.

Prefabrik evlerde yaşanan sıkıntıların arasında çatı akması ve yağmur alma gibi problemler yer alıyor. Fakat Doğru malzeme ve işçilikle yapılırsa bu sorunda çok kolayca aşılabilmektedi.

www.vitrinlikemlak.com Emlak İlan Sitemizde Prefabrik ve Konteyner ilanlarınızı da yayınlayabilirsiniz.