Şarköy’de Satılık Yazlık

Şarköy’de  Satılık Yazlık almak için pekçok neden var.

Bu Yazımızda Tekirdağ ilimizin Şirin ve Güzel Tatil ilçesi Şarköy’ü tanıtmak ve Şarköy’de  Satılık Yazlık Almak İsteyeceklere fikir verecek bir yazı hazırlamak istedik.

Şarköy İstanbul’a Edirne, Çanakkale, Kırklareli ve Balıkesir’e yakınlığı nedeniyle hem yaz ayları hem de hafta sonu tatili için ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği bir ilçemizdir. Denizi, Havası, doğası, Üzüm Bağları Zeytinlikleri ile mavi ve yeşil birbirine karışmıştır. Şarköy’e ulaşmak çok kolaydır. İstanbul’dan kendi aracınızla 2 saat, Otobüslerle de yaklaşık 3 saatte ulaşılabilir durumda. Şarköy’ün Bir kaç yıl öncesine kadar kıvrımlı ve dar olan yolları (Malkara Karıştıran kavşağından sonra başlayan yaklaşık 41 km lik kıvrımlı yol)  Şarköy’e ulaşmak isteyenler için biraz sıkıntılı zamanlar yaşatsa da artık yol genişletme ve düzleştirme çalışmalarıyla 5 Kilometre kadar kısalmış ve çok daha kolay kat edilebilir bir yol halini almıştır.

Mavi Bayraklı Plaj

Şarköy Marmara Denizinde Kıyısı olan Ayvalık ve Gömeç ilçelerinden sonra  Mavi Bayrağa sahip 3 ilçeden biridir.  İlçeye bir kere gelip de buradan Satılık Yazlık veya Satılık  Zeytinlik alma Fikrinin aklına düşmediği neredeyse kimse olmaz.

Normal Nüfusu 34.000 Civarında olan Şarköy’ün  Yaz Aylarında nüfusu 115.000 Kişiye kadar çıkmaktadır. Yaz aylarında tam anlamıyla bir turizm merkezi durumuna gelir. Cana Yakın insanları, yaşam biçimine saygı, Denizi, Güneşi ile Şarköy; gelen  ziyaretçilerinin tatilini keyifle geçirmelerini sağlayacak her tür ortamı sağlamaktadır. Sahil Şeridi Bisiklet Yolu olarak da genişletilip düzenlenmiştir. Ayrıca Şarköy’de son yıllar da  Rüzgar Sörfü ve Uçmak Derede yapılan Yamaç Paraşütü de bölgeye canlılık getirmiştir. Şarköy’den Günü birlik Avşa, Marmara Adası ve Çınarlı Ada Turları da düzenlenmektedir. Sahil şeridindeki Restoranları, Cafeleri, Cadde Üstü satıcılarıyla cıvıl cıvıldır.

Şarköy’e bağlı Mürefte beldesi de Üzüm Bağları ve Zeytinlikleri ile meşhurdur ve ziyaretçilerin önemi uğrak  noktalarındandır.

Şarköy’de Pek Çok Günlük Kiralık Daire, Pansiyon, Motel ve Hotel bulabilmek mümkündür. Evlerin Genel Tipleri Yazlık olarak düşünülerek yapılsa da Kışın Yaşamaya da çok uygundur. Özellikle Emeklilerimiz Şarköy’de Satılık Yazlık Evlere büyük rağbet göstermektedir. Yine Almanya ağırlıklı olma üzere Yurt Dışında yaşayan vatandaşlarımızın yine yaz aylarında tatillerini geçirmek memleket hasretini gidermek için Şarköy’de Satılık Yazlık almak için yoğun bir talepleri var.

Şarköy’de Doğalgaz Alt yapı çalışmaları da hızla devam etmekte olup, Doğalgazın verilmesiyle birlikte Satılık Yazlık ve Evlerde yaşanan talebinde daha da artacağı düşünülmekte. Son Yıllar da İlçede yeni yapılan Yazlıkların pek çoğunda Havuz  bulunması yönünde bir eğilim bulunmakta. Şarköy’de Satılık Yazlık arayanlar için 85.000 Tl İle 800.000 Tl arasında 2+1 den 7+2  Tipinde satılık yazlık bulmak mümkündür.

Yine Şarköy’ün merkezinden biraz uzaklaşınca İmarlı, Yazlık Yapılabilecek Arsaların bulunduğu bölge gelmektedir. Arazi Fiyatları da artış göstermekle birlikte hala pek çok alıcı için uygun Satılık Arsa ve Satılık Zeytinlik bulunmakta. Zeytin, Üzüm Ceviz ve Badem gibi ürünlerin verimli oluşu, İstanbul’a yakınlığı, Kentin gürültüsünden biraz uzaklaşmak isteyenlerin Zeytinliklere Koydukları Konteyner Evler veya Küçük Prefabrik Evlerle Hem istedikleri Hobi Bahçesine kavuşup hem de  toprakla uğraşmanın  keyfi ve mutluluğunu yaşayabiliyorlar. Bölgede Yazlık, Arsa veya Tarla  Satın Almak isteyenlere Bölgeyi tanıyan Emlak Firmalarından yardım alarak yatırım yapmalarını tavsiye ederiz.

Şarköy’ün Mahalleleri; Aşağıkalamış,Beyoğlu,Bulgur,Camikebir,Cumhuriyet,Çengelli,Çınarlı,Eriklice,Gaziköy,Gölcük,Güzelköy,Hoşköy,İğdebağları,İshaklı,İstiklal,Kızılcaterzi,Kirazlı,Kocaali,Mursatlı,Mürefte,Palamut,Sofuköy,Şenköy,Tepeköy,Uçmakdere,Yayaağaç,Yayaköy,Yeniköy,Yörgüç,Yukarıkalamış,tır.

Şarköy Satılık Yazlık Almak.  22.07.2019    www.vitrinlikemlak.com

Bir cevap yazın