Türk Hava Yollarının İlk Rüya Uçağı İstanbul’a İndi

Türk Hava Yollarının İlk Rüya Uçağı İstanbul’a İndi

Türk hava Yolları,nın  İlk Rüya Uçağı olarak Adlandırılan Boeing 787-9 Dreamliner Uçağı ABD de  Boeing,in tesislerinden yola çıkarak İstanbul Havalimanına iniş yaptı.

TC-LLA kuyruk tescili alan uçak THY  filosunun ilk Rüya Uçağı Dreamliner,ı olarak şirket tarihine geçecek.  THY, uçağın ismini belirlemek için sosyal medya hesabından anket başlatırken daha önceden belirlediği Perge, Assos, Göbeklitepe, Zeugma isimlerini ankette sosyal medya hesabında sormaya  devam ediyorken, Uçağımızın isminin Maçkanın Kahraman Şehit Evladı Eren Bülbülün Anısına ‘’MAÇKA,, olacağı açıklandı. 

Türk Hava Yollarının İlk Rüya Uçağı Dreamliner İç

Türk Hava Yolları Artık Dünyanın En İyilerinden

Skytrax, Paris’te düzenlenen Air Show’da 2017 yılının en iyi havayolu şirketlerini açıkladı. 325 havayolu firmasının değerlendirildiği listeye göre Türk Hava Yolları düşüşte. Geçtiğimiz yıl listenin 7. sırasında bulunan THY bu yıl 5 basamak gerileyerek 12. sırada yer aldı. 2017 Skytrax sonuçlarına göre üst üste 9’uncu kez “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” ilan edilen Türk Hava Yolları, “En İyi Business Class İkram Servisi”, “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu” ve “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı” ödüllerinin de sahibi oldu. İşte Skytrax’a göre Dünyanın En İyi 20 havayolu şirketi.