Ziraat Bankası Konut Kredisi Faizini düşürdü

Ziraat Bankası Konut kredisi faiz oranlarını düşürdüğünü açıkladı. Buna göre, 500 bin liraya kadar olan 180 ay vadeli konut kredi faizleri yüzde 0.99 olarak belirlendi.

Ziraat Bankası, tüketici kredi faizini de maaş müşterileri için 60 ay vadede yüzde 1.49’a çekti.

500 bin liraya kadar olan 180 ay vadeli konut kredi faizleri yüzde 0.99 olarak belirlendi.

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal dün sunduğu enflasyon raporunda, politika faizindeki 425 baz puanlık indirimin bankaların kredi faizlerine kısa sürece yansımasını beklediklerini açıklamıştı.

Ziraat Bankası kredi faiz oranlarını düşürdüğünü açıkladı. 500 bin liraya kadar 180 ay vadeli konut kredisi faizleri yüzde 0.99 olarak belirlendi.

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarını 1 Ağustos tarihinden geçerli olmak üzere indirdi. Yeni faiz oranları şu şekilde:

Bankada maaş müşterileri için tüketici kredisi faiz oranı 60 ay azami vadede yüzde 1.49 olarak belirlendi.

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysalın,ın Açıkladığı Enflasyon Rakamlarındaki iyimserlik Konut Kredisi oranlarındaki Faize oranlarında da olumlu düşüşlerin sinyalini vermişti .

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Denizbank, ın ardından diğer bankalarında Konut Kredisi Faize Oranlarını gözden geçirip indirime gidecekleri beklentisi hakim.

Açıklanan Enflasyon Raporu ile Merkez Bankasının Enflasyon Tahminindeki düşüşe pareler olarak ta Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Faiz oranlarındaki beklentileri de güncellemiş oldu.

Merkez Bankasının 2020 Yılı Hedefi olarak Açıkladığı 8.2 Hedefinin Tutturulması durumunda ise Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Faiz Oranlarının da 0.87 Seviyelerine kadar gerilemesi mümkün görülüyor

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal dün yılın üçüncü Enflasyon Raporunu açıklamıştı. Uysal Enflasyon Raporunda 2019 yıl sonu enflasyon tahmininin yüzde 14.6’dan yüzde 13.9’a düşürüldüğünü belirtmişti. Önümüzdeki dönemde izleyecekleri para politikası hakkında da konuşan Uysal, “Enflasyondaki düşüşün sağlanması büyük önem taşıdığını. Temkinli bir duruş benimsediğimizi de belirtmek isterim. Elimizdeki araçları gerektiğinde etkin bir şekilde kullanmaya devam edeceğiz.” şeklinde sözlerine devam etmişti.