Yandex Metrica

vitrinlikemlak.com Kullanım Koşulları

 • www.vitrinlikemlak.com alan adinda bulunan internet sitesi (Bundan böyle kisaca Site olarak anilacaktir) Atilim Bilgi Islem Internet Teknolojileri Yazilim Bilgisayar San. ve Tic. Ltd. Sti (Bundan böyle kisaca "vitrinlikemlak.com" olarak anilacaktir) tarafindan isletilmektedir. Bu internet sitesini kullanmak için lütfen asagida yazili kosullari okuyunuz. Bu kosullari kabul etmediginiz taktirde Site'yi kullanmaktan vazgeçiniz. Isbu Kullanim Kosullari kapsami içerisine Site'de yer alan ve yer alacak olan vitrinlikemlak.com tarafindan yapilan kullanima, içeriklere, uygulamalara ve kullanicilara yönelik her türlü beyan da dahil olup, Kullanici isbu Kullanim Kosullari'ni kabul etmekle söz konusu beyanlari da kabul etmis sayilacaktir.
 • 1. TANIMLAR

  • Hizmet/Hizmetler: "Ilan Avantaj Ürünleri" de dahil olmak üzere "Üye"lerin isbu Kullanim Kosullari ve Üyelik Sözlesmesi içerisinde tanimli olan is ve islemlerini gerçeklestirmelerini saglamak amaciyla "vitrinlikemlak.com" tarafindan ortaya konulan uygulamalar Ilan Avantaj Ürünleri: Ana Sayfa Vitrin, Öncelikli Listeleme, Konut Kategori Vitrin, Arama Sonuç Vitrin, vitrinlikemlak.com Firsat Kösesi, Magaza ve benzeri programlar seklinde, Üye tarafindan Site'ye girilen ilanlarin avantajli olarak görüntülenebilmesi amaciyla özellikleri her program için ayri olarak belirlenen ve "Site"nin ilgili yerlerinde özellik ve ücretleri belirtilen veya "vitrinlikemlak.com" yetkilileri tarafindan "Üye"ye özellik ve ücretleri beyan edilen "vitrinlikemlak.com" ilan hizmetleri Kullanici/Kullanicilar: "Site" ye erisen gerçek ve tüzel kisiler.
  • Site: www.vitrinlikemlak.com alan adi ve alt alan adlarindan ulasilabilen "vitrinlikemlak.com"in isbu Kullanim Kosullari ile kapsami belirlenen "Hizmetler"ini sundugu web sitesi.
  • Üye/Üyeler: Üyelik Sözlesmesi kosullari dogrultusunda "Site"ye üye olan ve "Site"de yer alan içerik, uygulama ve "Hizmetler"den yararlanan gerçek ve tüzel kisiler.
  • vitrinlikemlak.com Emlak Programi: "Üye"nin "Site"de yer alan çesitli uygulamalardan ve "Hizmetler"den yararlanabilmesi için gerekli islemleri gerçeklestirebildigi, kisisel bilgilerini ve uygulama bazinda kendisinden talep eden bilgilerini girdigi sadece "Üye" tarafindan belirlenen kullanici adi ve sifre ile erisilebilen "Üye"ye özel program
 • 2. Hak ve Yükümlülükler

  • "Kullanici"; "Site"de yer alan hiçbir bilginin ve içerigin gayrimenkulun yapisi, degeri, arsa ve tapu bilgileri veya baska bir konuda bir tavsiye, öneri vb. niteliginde olmadigini, "Site"de yer alan uzman görüsleri de dahil olmak üzere tüm bilgilerin genel bilgi vermek amaciyla yer aldigini kabul ve beyan eder. "Kullanici" ayrica "Site" üzerinden görüntüledigi ilanlarla ilgili herhangi bir hukuki islem veya satin alma süreci baslatmak istemesi halinde, gerekli yasal yükümlülükleri ve yasal prosedürleri yerine getirmek zorunda oldugunu, söz konusu yükümlülükler ve prosedürlerle ilgili olarak "vitrinlikemlak.com"in herhangi bir bilgi ve sorumlulugunun bulunmadigini kabul ve beyan eder.
  • "Kullanici", "vitrinlikemlak.com"in, "Site"de "Üye"ler ve "Kullanici"lar tarafindan saglanan içerikler de dahil olmak üzere her türlü ilanin, bilginin, içerigin ve görselin gerçekligini, orijinalligini, güvenligini, dogrulugunu arastirma, bu içerik ve ilanlarin internet üzerinden teshirinin hukuka uygun olup olmadigini tespit etme sorumlulugu bulunmadigini, söz konusu ilan ve içeriklerden ve bunlar sebebiyle ortaya çikabilecek zararlardan dolayi "vitrinlikemlak.com"in, "vitrinlikemlak.com" çalisanlarinin ve yöneticilerinin sorumlulugu bulunmadigini kabul ve beyan eder.
  • "Kullanici", "Site" üzerinden "vitrinlikemlak.com"in kontrolünde olmayan baska internet sitelerine ve/veya portallara, dosyalara veya içeriklere link verilebilecegini, bu linkin linkin yöneldigi internet sitesini veya isleten kisisini desteklemek amaciyla veya internet sitesi veya içerdigi bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteligi tasimadigini, söz konusu linkler vasitasiyla erisilen portallar, internet siteleri, dosyalar ve içerikler, hizmetler veya ürünler veya bunlarin içerigi hakkinda "vitrinlikemlak.com"in herhangi bir sorumlulugu olmadigini kabul ve beyan eder.
  • "Kullanici", Site" üzerinde diger "Kullanici", ilan ve içeriklerle ilgili, "Site" tarafindan ortaya konulan çesitli uygulamalar araciligiyla yorum, puanlama ve benzeri yöntemlerle görüs bildirme ve diger her türlü amaçla "Site"ye yükledigi bilgi, içerik ve ilanlarin dogru ve hukuka uygun oldugunu, karalama, kötüleme, ticari iftira atma, tehdit veya taciz etme gibi hukuka veya ahlaka aykiri hiçbir sonuç dogurmadigini, bu bilgi ve içeriklerin "Site" üzerinde yayinlanmasinin veya ilanlarda belirttigi gayrimenkullerinin satisinin ve teshirinin yürürlükteki mevzuat dogrultusunda herhangi bir hukuka aykirilik yaratmadigini, söz konusu ilan ve içeriklerin ilgili oldugu mal ve ürünlerin internet üzerinde satisa arz edilmesi için yayinlanmasina iliskin hakki veya yetkisi oldugunu kabul ve taahhüt etmektedir.
  • "Kullanici", "Üye" ve "Kullanici" statülerinde iken "Site" üzerinde gerçeklestirdigi islemlerde ve yazismalarda; isbu Kullanim Kosullarinin hükümlerine, "Site"de belirtilen tüm sart ve kosullara ve yürürlükteki mevzuata, ahlak kurallarina uygun olarak hareket edecegini, "Site" üzerinden kendisi tarafindan yüklenen ilanlarda reklam veren, satici, vergi mükellefi veya benzeri sifatlarla ilgili mevzuatin gerektirdigi önlem ve prosedürleri yerine getirmek zorunda oldugunu, bu kural ve kosullari anladigini ve kabul ettigini beyan eder. "Kullanici"'nin "Site" dahilinde yaptigi her islem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir.
  • "vitrinlikemlak.com", yürürlükteki mevzuat uyarinca yetkili makamlardan usulüne uygun olarak talep gelmesi halinde "Kullanici"'nin kendisinde bulunan bilgilerini ilgili yetkili makamlarla paylasacaktir.
  • "vitrinlikemlak.com", "Site"nin kullanimini sadece bedelinin ödenmesi sartiyla "Ilan Avantaj Ürünleri"nin "Üye"lere sunulmasi, "Kullanici"'lara ve "Üye"lere yönelik olarak ve sadece Site üzerinde bulunan içerigin ticari olmayan amaçlarla görüntülenmesi amaciyla sinirlandirmis bulunup, bunun disinda ve özellikle asagida belirtilen kapsamda "Site"nin her türlü kullanimina ve "Site" üzerindeki içerigin bütününün veya bir bölümünün her türlü elde edilmesine, kopyalanmasina, islenmesine, kullanilmasina ve "Site" üzerindeki içerige link verilmesine izin vermemekte ve riza göstermemektedir.

  • "Site"nin yasadisi, hileli veya "Ilan Avantaj Ürünleri" istisna olmak üzere ticari amaçlarla kullanilmasi;
  • "Site"nin "Üye", "Kullanici" veya üçüncü bir kisi tarafindan kendisine ya da baska bir kisiye ait veritabani, kayit veya rehber yaratmak, kontrol etmek, güncellemek, degistirmek amaciyla kullanilmasi;
  • "Site"nin bütününün veya herhangi bir bölümünnün bozma, degistirme, tersine mühendislik yapma amaciyla kullanilmasi;
  • "Site" tarafindan belirlenmis olan iletisimler ve teknik sistemler üzerine makul olmayan veya orantisiz derecede büyük yükler getiren ya da söz konusu iletisim veya teknik sistemleri engelleyen ya da bozan bir sekilde
  • "Site"ye erisim saglanmaya çalisilmasi; "vitrinlikemlak.com"in önceden yazili iznini alinmaksizin, Site üzerinde otomatik program, robot, web crawler, örümcek, veri madenciligi (data minig) veri taramasi (data trwaling) vb. "screen scraping" yazilimlari veya sistemleri kullanilmasi;

  • Isbu Kullanim Kosullari ile belirlenen kullanim sinirlari disinda "Site"nin ve "Site" üzerindeki içerigin kullanilmasi hukuka aykiri olup; "vitrinlikemlak.com"in ilgili talep, dava ve takip haklari saklidir.
  • "vitrinlikemlak.com", "Kullanici" tarafindan "Site"ye beyan edilen kisisel bilgileri, Ek-2 Gizlilik Politikasi ile açiklanan kullanimlar, isbu Kullanim Kosullari ve Üyelik Sözlesmesi ile belirlenen yükümlülüklerini ve "Site"nin isletilmesi için gereken uygulamalarin yürütülmesini ifa ve kendisi tarafindan belirlenen istatistiki degerlendirmeler amaciyla, söz konusu yükümlülükleri ifa edebilmesi için gereken sürelerde kullanabilir ve saklayabilir ve üçüncü kisilere açiklayabilir. "Kullanici", bilgilerinin "vitrinlikemlak.com" tarafindan bu sekilde kullanimina ve saklanmasina riza gösterdigini kabul ve beyan eder.
  • "Kullanici"; kendisi tarafindan "Site"ye saglanan her türlü bilgi, içerik, materyal veya verinin virüs, spyware, kötü niyetli yazilim, trojan, vs. "Site"ye veya herhangi bir parçasina zarar verecek nitelikte materyaller içermemesi için gerekli her türlü tedbiri (gerekli anti-virüs yazilimlarini kullanmak da dahil olmak üzere) aldigini kabul, beyan ve taahhüt eder.
  • "vitrinlikemlak.com", "Site"de sunulan hizmetleri ve içerikleri her zaman ve hiçbir bildirimde bulunmadan degistirebilme; ""Kullanicilar"in sisteme yükledikleri bilgileri ve içerikleri "Kullanicilar" da dahil olmak üzere üçüncü kisilerin erisimine kapatabilme ve silme hakkini sakli tutmaktadir.
  • "Üye"nin, "Ilan Avantaj Ürünleri"nden faydalanmaya baslamasi, söz konusu ürünler için "vitrinlikemlak.com" tarafindan belirlenen ve "Site"nin ilgili bölümlerinde yayinlanan veya "Üye"ye beyan edilen ücretleri yine yayinlanan veya beyan edilen ödeme kosullari ve araçlari (kredi karti, posta çeki, ön ödeme, kontör, banka havalesi, eft v.b) ile tam ve eksiksiz olarak ödemesi kosuluna baglidir. "Site"de ilan edilen ücret ve ödeme kosullarinda yapilan degisiklikler, degisikligin yapildigi andan itibaren geçerlilik kazanacaktir. "vitrinlikemlak.com", "Site"de yer alan diger "Hizmetler"le ilgili olarak istedigi takdirde ücret belirleyebilir; böyle bir durumda "Üye"lerin ilgili "Hizmetler"den faydalanmasi ücretin tam ve eksiksiz olarak ödenmesi kosuluna baglidir. Uygulamalarla ilgili ücretler, ödeme kosullari, ücretlerin yürürlük tarihleri Site'nin ilgili bölümlerinde ilan edilecektir. "vitrinlikemlak.com" tarafindan her zaman "Site"de çesitli "Hizmet"lerin ücretsiz veya indirimli olarak sunulmasi imkani bulunmakta olup, "vitrinlikemlak.com" her zaman söz konusu indirimli veya ücretsiz "Hizmet " sunumundan tek tarafli olarak vazgeçip, "Hizmet"i ücretli veya tam ücretli olarak sunmaya baslayabilir. Bir "Hizmet"le ilgili olarak eksik veya ücretsiz oldugu bildirilen "Hizmetler" disinda ödeme alinmamis olmasi, söz konusu "Hizmet"in ücretsiz veya kismi ödenilen miktar bedelinde oldugunun kabulü sayilamaz. Bu sekilde eksik veya hiç ödememe halinde "vitrinlikemlak.com"in ilgili "Üye"nin üyeligine son verme hakki bulunmaktadir.
  • "Kullanici", "vitrinlikemlak.com"'in, "Üye" tarafindan "Site"'ye girilen ilanlarin, içeriklerin ve görsellerin üçüncü kisilere ait sitelerde ve sistemlerde görüntülenebilmesi, islenmesi ve derlenmesi amaciyla anlasmalar yapabilecegini, "Üye" tarafindan "Site"'ye girilen ilanlarin, içeriklerin ve görsellerin "Site" ve "vitrinlikemlak.com"in reklam ve tanitimi için hazirlanan görsel ve içeriklerde kullanilabilecegini, bu konuda gerekli her türlü hak ve yetkiyi herhangi bir sayi, süre ve yer kisitlamasina tabi olmaksizin ve bu ugurda herhangi bir bedel talebinde bulunmaksizin "vitrinlikemlak.com"e verdigini kabul ve beyan eder.
  • "Kullanici", Site" tarafindan ortaya konulan ve diger "Kullanici", ilan ve içeriklerle ilgili yorum, puanlama ve benzeri yöntemlerle görüs bildirme ve performans bildirmeye yönelik çesitli uygulamalar üzerinde, normal kullanim ve görüntüleme yöntemleri disinda dogrudan veya dolayli olarak bu uygulamalarin manipüle edilmesi sonucunu doguracak mahiyette herhangi bir eylemde bulunmayacagini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • 3. Fikri Mülkiyet Haklari

  • "Site"nin (arayüz, ilan veri tabani, içerik veri tabani, tasarim, metin, imge, html kodu ve diger kodlar da dahil ve fakat bunlarla sinirli olmamak kaydiyla) tüm elemanlari "vitrinlikemlak.com"e ait ve/veya "vitrinlikemlak.com" tarafindan üçüncü bir kisiden alinan lisans hakki altinda kullanilmaktadir.
  • "vitrinlikemlak.com" uygulamalarinin, "Site"de yer alan bilgilerin ve "vitrinlikemlak.com"in telif haklarina tabi çalismalarinin yeniden satisi, paylasilmasi, dagitilmasi, sergilenmesi ve üçüncü kisilerin erisimine sunulmasina "vitrinlikemlak.com" tarafindan izin verilmemektedir.
  • Izin verilmeyen kullanimi gerçeklestiren kisiler, "vitrinlikemlak.com"in ve üçüncü kisilerin ugradiklari zararlari mahkeme masraflari ve avukatlik ücreti de dahil olmak üzere karsilamakla yükümlü olacaklardir.
  • "vitrinlikemlak.com"in; "Site" ve "Site" üzerindeki uygulamalari ve içerikleri, bilgileri, telif haklarina tabi çalismalari, ticari markalari, ticari görünümü veya Site vasitasiyla sahip oldugu her tür maddi ve fikri mülkiyet haklari da dahil tüm malvarligi, ayni ve sahsi hak, ticari bilgi ve know-how'a yönelik tüm haklari saklidir.
 • 4. Degisiklikler

  • "vitrinlikemlak.com", tamamen kendi takdirine bagli ve tek tarafli olarak isbu Kullanim Kosullarini uygun görecegi herhangi bir zamanda "Site"de ilan ederek degistirebilir.
  • Isbu Kullanim Kosullarinin degisen hükümleri, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacak, geri kalan hükümler aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarini dogurmaya devam edecektir.
  • Isbu Kullanim Kosullari, "Kullanici"nin tek tarafli beyanlari ile degismez.
 • 5. Mücbir Sebepler

  • Hukuken mücbir sebep sayilan tüm durumlarda, "vitrinlikemlak.com" isbu Kullanim Kosullari ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle sorumlu degildir.
  • Bu ve bunun gibi durumlar, "vitrinlikemlak.com" için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için "vitrinlikemlak.com"ten herhangi bir nam altinda tazminat talep edilemeyecektir.
  • Mücbir sebep terimi; dogal afet, isyan, savas, grev, iletisim sorunlari, altyapi ve internet arizalari, sisteme iliskin iyilestirme veya yenilestirme çalismalari ve bu sebeple meydana gelebilecek arizalar, elektrik kesintisi ve kötü hava kosullari da dâhil ve fakat bunlarla sinirli olmamak kaydiyla ilgili tarafin makul kontrolü haricinde ve "vitrinlikemlak.com"in gerekli özeni göstermesine ragmen önleyemedigi kaçinilamayacak olaylar olarak yorumlanacaktir.
 • 6. Uygulanacak Hukuk ve Yetki

  • Isbu Kullanim Kosullarinin uygulanmasinda, yorumlanmasinda ve isbu Kullanim Kosullari dâhilinde dogan hukuki iliskilerin yönetiminde yabancilik unsuru bulunmasi durumunda Türk kanunlar ihtilafi kurallari hariç olmak üzere Türk Hukuku uygulanacaktir.
  • Isbu Kullanim Kosullarindan dolayi dogan veya dogabilecek her türlü ihtilafin hallinde Kocaeli Mahkemeleri ve Icra Daireleri yetkilidir.
 • 7. vitrinlikemlak.com Kayitlarinin Geçerliligi

  • "Kullanici", isbu Kullanim Kosullarindan dogabilecek ihtilaflarda "vitrinlikemlak.com'in kendi veritabaninda, sunucularinda tuttugu elektronik ve sistem kayitlarinin, ticari kayitlarinin, defter kayitlarinin, mikrofilm, mikrofis ve bilgisayar kayitlarinin muteber baglayici, kesin ve münhasir delil teskil edecegini, "vitrinlikemlak.com"i yemin teklifinden ber'i kildigini ve bu maddenin HUMK 287. Madde anlaminda delil sözlesmesi niteliginde oldugunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • 8. Bütünlük

  • Isbu Kullanim Kosullari'nin herhangi bir hükmünün geçersizligi, yasaya aykiriligi ve uygulanamazligi, Kullanim Kosullari'nin geri kalan hükümlerinin yürürlügünü etkilemeyecektir.
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Aynı zamanda analitik çerezler de kullanıyoruz. Çerezleri reddetmek istiyorsanız detaylı dilgi tıklayınız. Anladım